Учнів професії
Випускників професії
Освітніх компонентів
Професійно-практична підготовка
7435, 8263 КРАВЕЦЬ. ВИШИВАЛЬНИК
Наша мета – підготовка …
Майстри виробничого навчання:
– Даценко Олеся Любомирівна,
e-mail: dolesya0515@gmail.com
– Лисюк Оксана Василівна,
e-mail:
– Чєрнєва Олена Віталіївна,
e-mail:
Освітня кваліфікація:
Термін навчання:
ПРОФЕСІЙНА РЕАЛІЗАЦІЯ
Технологічна сфера
Ким я зможу працювати?
Де я зможу працевлаштуватися?
ЩО ВИВЧАТИМУ?
Здобувачі ОКР “кваліфікований робіник” професії Слюсар-ремонтник будуть вивчати такі дисципліни:
ЗДОБУДУ ПРАКТИЧНІ НАВИЧКИ
ВІДГУКИ
ОСВІТНЄ СЕРЕДОВИЩЕ
МАЙСТЕРНІ ТА ЛАБОРАТОРІЇ
ОСВІТНІЙ ПРОЦЕС
- Про професію
- Державний стандарт
- Освітньо-кваліфікаційна характеристика
- Екскурсії на підприємства
- Конкурс фахової майстерності
- Бази практики
- Наші досягнення
- Професійно-практична підготовка
Кравець – фахівець із пошиття одягу.
Фахівці цієї спеціальності – люди творчі, відповідальні, естетично розвинені.
Професія кравця дає великі можливості для розвитку як художніх, так і технічних здібностей.
Кравець – творча та популярна професія у сфері надання послуг населенню.
В професії кравця можна виділити ряд спеціалізацій: спеціаліст з пошиття верхнього та легкого одягу, виробів із шкіри та хутра тощо.
Кравець виготовляє за індивідуальними замовленнями швейні вироби різного призначення і для різних категорій населення; переробляє вироби та підкладає їх; бере участь у художньому проектуванні, ескізуванні та створенні нових моделей одягу. Під час своєї діяльності кравці використовують швейні машинки; голку; нитки; наперсток; сантиметрову стрічку; різець; тканину; крейду; ножиці; лекала; праску.
У ТФК ЛНТУ, готують кравців – фахівців з кравецької професії, де провідними навчальними дисциплінами є: спецтехнологія, конструювання, моделювання та художнє оформлення одягу, спеціальне малювання, обладнання, матеріалознавство.
Поряд з вивченням цих предметів здобувачі освіти (учні) освоюють загальноосвітні дисципліни. Основам професійних знань, професійних вмінь та навичок учні оволодівають в навчально-виробничих майстернях.
Перспективи
Навчаючись в ТФК ЛНТУ професії кравця, здобувачі освіти (учні) набувають фахових знань, умінь і навичок, готуються застосовувати їх у своїй подальшій професійній діяльності.
Під час проходження виробничої практики на фабриках, приватних підприємствах швейної галузі здобувачі освіти (учні) вдосконалюють свою професійну майстерність, набувають нових знань та навичок. Крім того, під час практики роботодавці мають нагоду прийняти професійний рівень молодих фахівців і запропонувати їм після закінчення навчання робочі місця.
Загалом, згідно із статистичних даних, ймовірність працевлаштування після навчання за професією «кравець» складає близько 99%. Сьогодні фахівець з кравецької спеціальності не залишиться без діла, оскільки якщо не в будній день, то принаймні до свята багато хто мріє про створення своєї особистої неповторної сукні чи оригінального костюму.
Споріднені професії
Спорідненими професіями фахівця з кравецької спеціальності є: швачка; технології легкої промисловості (дизайн та конструювання одягу), що вчать у ТФК ЛНТУ.
Умови роботи
Трудова діяльність та навчання кравця здійснюється в спеціалізованих приміщеннях, які обладнані робочими місцями, оснащені швейними машинами та іншими необхідними пристроями, забезпеченими технічною документацією.
У приміщеннях, де працюють кравці, створені приємні умови праці, та комфорт.
Ринок праці
Попит на фахівців з кравецької справи та професії є високим, затребуваним на ринку праці. Кравцями можуть працювати як жінки, так і чоловіки різного віку.
Освітня підготовка
Кравець знає: асортимент одягу, сучасну технологію виконання ручних, машинних, волого-теплових операцій на різних видах матеріалів. Основи образотворчої грамоти із спеціального малювання.
Кравець вміє: виготовляти швейні вироби (халати, нічні сорочки, піжами, сукні, блузи, спідниці на підкладці, брюки чоловічі та жіночі без підкладки та на підкладці, чоловічі сорочки, жилети, жакети, піджаки, плащі, куртки, демісезонні пальта та напівпальта) за індивідуальними замовленнями або в бригаді з розподілом праці; виконувати всі види ручних робіт; з’єднувати машинними строчками деталі виробу (на універсальному та спеціальному швейному обладнанні); обробляти крайовими швами зрізи деталей; оздоблювати вироби строчками, додатковими деталями та фурнітурою; обробляти петлі ручним або машинним способами, пришивати ґудзики; готувати вироби до примірок індивідуально або в бригадах з розподілом праці; проводити лагодження швейних виробів середньої складності з використанням машинних та ручних робіт; виконувати та малювати ескіз моделі; усувати неполадки в роботі швейного устаткування; чистити вироби в готовому вигляді.
Вимоги до індивідуальних психологічних особливостей
Кравець може не тільки розкроїти тканину, він може перекроїти душу людини, посіяти в ній добро, правду, любов, людяність, щирість, правдивість, шляхетність, доброзичливість, милосердя тощо.
Кваліфікаційна характеристика професії
Слюсар-ремонтник
Завдання та обов’язки:
- Розбирає, ремонтує, складає та випробовує середньої складності вузли та механізми устаткування, агрегатів і машин.
- Ремонтує, регулює та випробовує середньої складності устаткування, агрегати і машини, а також складне під керівництвом слюсаря вищої кваліфікації.
- Виконує слюсарне оброблення деталей за 11-12-м квалітетами (4-5-м класами точності).
- Ремонтує футероване устаткування та устаткування, яке виготовлене з захисних матеріалів та феросиліцію.
- Розбирає, складає та ущільнює фаолітову та керамічну апаратуру і комунікації.
- Виготовляє пристрої середньої складності для ремонту і складання.
- Виконує такелажні роботи під час переміщення вантажів за допомогою простих вантажопідіймальних засобів і механізмів, якими керують з підлоги.
- Здає на склад або до ремонтних підрозділів дефектні компоненти електронного та електричного устаткування та отримує зі складу необхідні нові.
Повинен знати:
- призначення та взаємодію основних вузлів і механізмів;
- технологічну послідовність розбирання, ремонту і складання устаткування, агрегатів і машин;
- технічні умови на випробування, регулювання та приймання вузлів та механізмів;
- основні властивості матеріалів, які обробляє;
- будову універсальних пристроїв та середньої складності контрольно-вимірювального інструменту;
- допуски і посадки, квалітети і параметри шорсткості;
- правила стропування, підіймання, переміщення вантажів;
- правила експлуатації вантажопідіймальних засобів і механізмів, якими керують з підлоги.
Кваліфікаційні вимоги. Повна загальна середня освіта та професійно-технічна освіта без вимог до стажу роботи або повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією Слюсар-ремонтник 2-го розряду – не менше 1 року.
Перелік підприємств, які надають робочі місця для проходження учнями виробничого навчання та практики

- Про професію
- Cтандарти та нормативні документи
- Бази практики
- Екскурсії на підприємства
- Наші досягнення
- Фото матеріали
- Виробниче навчання
Професія: Кравець. Вишивальник
Особливості професії:
Кравець – це актуальна творча професія без якої важко уявити наше життя. Вона надзвичайно давня, адже у людини завжди була потреба в одязі. Суть діяльності кравця за останні сотні років мало змінилася, вдосконалилися лише обладнання та технології, а також з’явилося багато нових матеріалів, з яких виготовляють текстильні вироби.
Сьогодні професійний кравець може самостійно створювати неповторні моделі, працюючи на швейному підприємстві або відкривши власну справу, оскільки досвідчений фахівець здатний не лише зняти мірку з клієнта, а й порадити йому фасон одягу, зконструювати, розкроїти та виготовити обраний варіант костюму.
Вишивальник – надзвичайно творча професія, яка є такою ж давньою як і професія кравця. Вона нерозривно пов’язана з нею, тому що оздоблення текстильних виробів є актуальним протягом багатьох століть. За допомогою отриманих знань з оздоблення текстильних виробів вишивкою різноманітними техніками кравець,вишивальник матиме змогу створити неповторні ексклюзивні речі власними руками. Спроектувати варіанти оздоблення, композиційно їх розмістити на виробі та виконати вручну або за допомогою вишивальної машини.
Обов’язки:
Кравець – це фахівець, який займається пошиттям одягу для різних категорій населення. В його обов’язки входить розкрій та зшивання воєдино деталей конструкції одягу. Додатково він підбирає тканину відповідно до призначення або побажань клієнта, знімає мірки і допрацьовує річ в процесі виготовлення. Також кравець обметує край і петлі речі, пришиває фурнітуру, оформляє застібки, рукава і низ виробу. Робочим інструментарієм кравця є голка, нитки і ножиці та швейна машинка.
Вишивальник здійснює оздоблення текстильних виробів вручну або за допомогою вишивальних машин. Створює ексклюзивні орнаменти та комбінує існуючі візерунки для подальшого розміщення їх на текстильних виробах.
Навички і знання: Кравець, вишивальник повинен орієнтуватися в сучасних напрямках моди, особливостях художнього оздоблення виробів, а також володіти технологією конструювання виробів, розкрою та виготовлення.
Робота неможлива без уміння правильно використовувати професійний інструментарій. При цьому фахівцеві необхідно вміти розрізняти конструкцію і деталі крою при пошитті, ремонті або оновленні виробів; сточувати деталі, проводити волого – теплову обробку, акуратно підрізати неточності, а також правильно розміщувати оздоблення на виробах.
Базові дисципліни:
Технологія виготовлення швейних виробів
Основи конструювання
Матеріалознавство
Обладнання
Спеціальне малювання
Технологія вишивки
Композиція вишивки
Живопис
Перспективи: Професія кравець, вишивальник передбачає кілька напрямків ведення діяльності. У послугах таких фахівців потребують ательє, майстерні по ремонту одягу, підприємства швейної промисловості та приватні компанії.
Сфера професійного використання випускника
Кравець: КВЕД ДК 009:2010: Виробництво одягу. (Крім хутряного)
Вишивальник: КВЕД ДК 009:2010 Переробна промисловість. Виробництво текстильних виробів, не віднесених до інших угрупувань, народні художні ремесла.
Підготовка спеціалістів професії «Вишивальник» передбачає виконання оздоблення виробів простими та середньої складності мережками та поверхнево-нашивними техніками, а також оздоблення виробів машинною ажурною вишивкою простої складності.
Професійні назви робіт, які здатні виконувати учні на машинах, або вручну:
- найпростіші операції з обробки окремих деталей, вузлів;
- пошиття виробів з різних матеріалів;
- найпростіші операції з обслуговування універсальних та спеціальних швейних машин:
- заправка ниток, заміна голок, регулювання довжини стібка та натягу нижньої та верхньої ниток;
- контролювання якості крою,
- контролювання відповідності фурнітури до кольору та призначення виробів.
Освітня програма підготовки відповідає вимогам, які ставлять перед нами підприємства – замовники робітничих кадрів. Навчання відбувається в спеціальних майстернях, які обладнанні необхідним устаткуванням
Під час навчання учні спеціальності мають можливість проходити виробничу та перед випускну практики та отримати перше робоче місце на підприємствах Луцька та нашого краю: ПрАТ «Едельвіка», ТзОВ «Мода-Текс», ТзОВ «АНЕКС ПЛЮС», Фабрика чоловічого костюма «LiLus» та ін.
Отримавши диплом кваліфікованого робітника «Кравець. Вишивальник», випускники можуть продовжити навчання за спеціальністю «Технології легкої промисловості» на здобуття рівня молодшого спеціаліста, а можуть працевлаштовуватись за спеціальністю та виконувати роботи з пошиття та оздоблення різноманітних виробів та обіймати посади:
- вишивальник;
- кравець.
Перелік підприємств, які надають робочі місця для проходження учнями виробничого навчання та практики
- ТзОВ «Мода Текс»
- Приватна фірма «Лія»
- ТзОВ «ЖАСМІН ЛІНЖЕРІ»
- ВККП «Побутсервіс»
- ТОВ “ТИГРЕС”