Вісім заборонених жестів на співбесіді

Немає такої людини, яка б не хвилювався на співбесіді. Але комусь вдається тримати себе в руках, а у іншого переживання «вилазять» назовні безконтрольно в міміці і жестах. Щож може зіпсувати враження про претендента?

 «Деякі люди від хвилювання починають гризти нігті. Маленькі діти починають гризти нігті, коли тривожаться або бояться чогось. Дорослішаючи, більшості з тих, хто об’їдав подушечки пальців до крові, вдається подолати цю шкідливу звичку. Але, коли ми хвилюємося, наші дитячі способи справлятися зі страхом вилазять назовні, і шкідлива звичка повертається. Виглядає це не дуже естетично: мало того, що ваші руки це анітрохи не прикрашає, так ще й палець в роті заважає говорити. Погодьтеся, що видовище це жахливе.

Тримайте руки при собі руки «Дуже багато претендентів нервово «мучать» різні предмети: ручки, олівці, листочки паперу, власні документи і навіть речі, що лежать на столі в роботодавця. «Один молодий чоловік протягом всього співбесіди крутив гудзик на своїй сорочці. Дуже зачаровує видовище. Я навіть слухала його в одне вухо: мене більше цікавило питання: відірве чи ні? Але частіше така «хвороба» зустрічається у дівчат: одна сережку у вусі смикає, інша; кулон на ланцюжку. А одного разу здобувачка кулончик пальцями крутила-крутила, а потім в рот занесла – погризти небагато. Дивно просто». І ноги. Одного разу прийшов на співбесіду дуже пристойна людина, що претендує на посаду керівника відділу. Коли ми почали розмову, я раптом відчула дивне тремтіння, навіть злякалася спочатку: чи то всередині мене якесь страшне передчуття прокинулося, чи то землетрус починається. Потім придивилася, а це мій співрозмовник під столом ногою трясе: як ніби його психіатр на прийомі по нозі молоточком часто-часто стукає. Нервовий».

Залиште в спокої ніс. «Кілька разів траплялися кандидати, яким не давав спокою їх власний ніс. Вони його чесали, постійно шарпали. Звичайно, це не причина відмовити фахівцеві на посаді. Але такі жести не додають очок».

Не треба, як в рекламі. «Одного разу прийшла мила пані, що претендує на посаду секретаря. У здобувачки була шикарна копиця рудого волосся. І вона постійно або розчісувала їх руками, або приголомшувала головою, як у телевізійній рекламі шампуня. Я вважав, що така звичка неприпустима для секретаря. Якось надто нескромно і фривольно».

Мова. Висунутий язик – ознака особливої ​​зосередженості і напруги. Захопившись якимось копіткою справою, це проробляють багато дітей, та й деякі дорослі часом себе не контролюють. Нічого особливого в цьому немає, але коли кандидат, заповнюючи анкету, мова висовує мало не до вуха, це справляє неприємне враження ».

Не закривайте рот рукою. «Є люди, які мають дуже неприємну манеру: при розмові тримати руки у самого рота. По-перше, це перекручує мову. По-друге, психологи вважають, що така звичка може свідчити про схильність людини до брехні».

Не «юліте». «Один чоловік протягом всієї співбесіди ні секунди не міг спокійно всидіти на стільці. Свої відповіді він супроводжував різноманітними рухами тіла: то надто сильно нахилявся вперед, то різко відкидався назад, то просто совався на стільці, ніби у нього шило в одному місці. По-моєму, занадто рухливий кандидат».

Зрозуміло, що для отримання роботи, треба, в першу чергу, бути професіоналом. З цим не посперечаєшся. Але якщо навіть дуже розумний і досвідчений фахівець просто не вміє себе контролювати, це стане величезною проблемою в процесі його працевлаштування. Людина буде отримувати відмову за відмовою і падати духом. Значить, треба працювати над собою, уважніше стежити за собою. А якщо не виходить – йти за допомогою до психологів.

Корисні посилання