У листопаді 1997 року був виданий указ Президента України «Про День української писемності та мови». За ініціативою громадських організацій та з урахуванням важливої ролі української мови в консолідації суспільства цим актом встановлено в Україні День української писемності та мови, який відзначається щорічно 9 листопада в день вшанування пам’яті Преподобного Нестора-Літописця.d1

Це свято відзначає уся наша держава. Цивілізоване суспільство не може існувати без мови – засобу спілкування між людьми, засобу вираження думки і передачі досвіду сучасникам і наступним поколінням. Мова – обличчя людини, її культура. Проблема формування мовленнєвої культури майбутніх фахівців останнім часом все більше привертає увагу і в системі вузівського навчання.

У рамках Дня української мови та писемності в Технічному коледжі Луцького НТУ було проведено багато цікавих заходів.

До Дня української писемності і мови в групах 11АТ, 11 КІ була проведена відкрита виховна година (Косарук С. І.).

                   d2       d3

Нині проводиться багато конкурсів знавців української мови. Одним із наймасовіших і найпопулярніших є Міжнародний конкурс з української мови імені Петра Яцика, який упевненою ходою крокує не лише в Україні, а й у багатьох країнах світу, де живуть наші співвітчизники. У День української писемності та мови пройшов І етап Міжнародного конкурсу знавців рідної мови ім. Петра Яцика. Серед учасників Конкурсу (студентів І та ІІ курсу) визначені переможці:

І курсу:

І-е місце –Городюк Р. (11 КІ);

ІІ-е місце – Масюк П. (11 ЕТ);

ІІІ-е місце – Ткачук Б. (11 АТ).

ІІ курсу:

І-е місце – Крочук А. (21 ОРА);

ІІ-е місце – Стельмащук М. (21 КСМ);

ІІІ-е місце – Мартинюк М. (21 Д).

І етап Міжнародного мовно-літературного конкурсу ім. Тараса Шевченка учнівської та студентської молоді теж проведений 9 листопада. Творчість Кобзаря живе змалку в кожному з нас: у вивчених раз і на все життя рядках «Заповіту». Саме тому для студентів І-ІІ курсу цей Конкурс – свято рідного слова, можливість перевірити свої знання, відчути власну причетність до когорти шанувальників творчості письменника.

Переможцями І етапу Міжнародного мовно-літературного конкурсу ім. Тараса Шевченка учнівської та студентської молоді стали:

І курс:

І-е місце – Мірчук Ю. (11 Дз);

ІІ-е місце –Шматенюк В. (11 ЕТ);

ІІІ-е місце –Папіж В. (11 Дз).

ІІ курс:

І-е місце – Шевчик К. (21 Д);

ІІ-е місце – Члек С. (21 ОРВ);

ІІІ-е місце – Осипчук О. (21 ОРВ).

Переможцемсеред учнів робітничих груп стала Кубай Б. (22 гр.).

Щорічний випуск газети «Калиновий цвіт» оформили викладачі Мігель Л. С. та Васькіна Н. М.

Інформ-досьє «Історія української мови» підготовлене викладачами Семенюк Я. О., Міськів О. В.d4

Знання української мови у формі гравікону «Найкращий знавець рідного слова» аналізував викладач Косарук С. І.

Для розвитку техніки мовлення, чіткої вимови слів і фраз допомагають українські скоромовки. З цією метою було організовано конкурс скоромовок«Хто зможе повторити?», який організували викладачі Голембієвська М. В. та Кльоц О. Ю. Саме цей конкурс викликав найбільше щирих посмішок, доброзичливого сміху та позитивних емоцій.d5

d6

Студенти І та ІІ курсу взяли активну участь конкурсі читців популярних поетичних творів про Україну та рідну мову «Лунай величне наше слово»(Відповідальні викладачі Рутковська Ю. М., Найдюк Т. П.).d7

d8

Вестибюль коледжу заряснів творчими роботами студентів спеціальності «Дизайн», які підготували виставку ілюстрацій до повісті «Кайдашева сім’я» І. С. Нечуя-Левицького: «Впізнай епізод». Організувала виставку викладач Мігель Л. С.

                        d9    d10

                        d11    d12 d13

d14

d15

d16

                      d17     d18  d19

d20

В актовій залі закладу з нагоди свята діяла виставка словників з української мови «Не бійтесь заглядати у словник: Це пишний яр, а не сумне провалля». В оформленні виставки брали участь Степасюк О. В., Табун Н. В., Найдюк Т.П.d21

У залі линув сміх та мелодія українського слова. Все це створювало атмосферу свята та спокою, затишку та тепла. І на душі ставало неймовірно радісно, що українська мова є.

Рідною мовою потрібно розмовляти правильно і красиво. Треба завжди пам’ятати, що рідна мова – то неоціненне духовне народне багатство, яке передається від покоління до покоління і несе в собі народну мудрість, славу, культуру і традиції.

Метою всіх проведених заходів було: донести до студентів красу і багатство української мови; формувати відчуття краси рідної мови; розвивати мовленнєві здібності студентів; збагачувати словниковий запас; виховувати любов до рідної мови та розуміння її краси і необхідності для нашого життя.