На Аскольдовій могилі
Поховали їх –
Тридцять мучнів українців.
Славних, молодих…

Це слова з вірша Павла Тичини «Пам’яті тридцяти». Вони присвячені молодим українцям, які загинули у бою під Крутами 29 січня 1918 року. Бою, який обріс легендами. І, попри поразку, став праобразом мужності та відваги для українського народу.

Студенти та викладачі ТК Луцького НТУ взяли участь у різноманітних заходах до Дня вшанування учасників битви під Крутами.

З метою піднесення рівня патріотичного, національного виховання студентів у неділю, 28 січня відбувся пізнавальний квест «Пам’ятай про Крути». Три години поспіль команда студентів коледжу розв’язувала завдання гри-квесту, які стоcувалися історичного періоду Перших визвольних змагань.

Об’єднавшись у  команду, студенти груп 11-Мд, 21-АТ, 22-АТ, 31-ОРВ та 41-ОРВ демонстрували силу, розум та спортивний дух. У рамках квесту команди шукали ключові точки на розданих їм мапах міста. Віднайшовши їх, відповідали на запитання та виконували завдання інструкторів. За кожну правильну відповідь команда отримувала бали. Також враховувався і час проходження маршруту.

Студенти в процесі гри мали можливість ознайомитися з історичними, ілюстративними та фотоматеріалами січневих подій 1918 року, і на їх основі порівняти події сторічної давнини з подіями, які сьогодні відбуваються в Україні.

Наступного дня, 29 січня студенти поклали квіти до пам’ятного знаку Героям Крут, де відбувся мітинг-реквієм, приурочений вшануванню пам’яті Героїв Крут.

З нагоди вшанування пам’яті українських юнаків, які героїчно боронили Україну під Крутами 8 лютого у стінах ТК Луцького НТУ відбулася відкрита виховна година до 100-річчя вшанування пам’яті героїв Крут, яку відвідали студенти груп 11-Мд, 11-АТ та 21-ЕТ. Ведучі нагадали присутнім про героїчно-трагічні події столітньої давнини, які відбулися в морозні січневі дні 1918 року під селищем Крути.

Васькіна Ніна Миколаївна наголосила, що між тими подіями, і подіями, які відбуваються в нашій державі тепер, сміливо можна провести історичну паралель. Минули роки, змінилися покоління, і знову на захист багатовікової національної ідеї піднявся цвіт нації. Знову перед Україною нависла небезпека бути поглинутою ненаситним московським окупантом. І знову на нас чекають випробування, які ми мусимо витримати, щоб захистити Батьківщину! Боротьба буде нелегкою, але ми маємо гідні приклади для наслідування, які не загубилися у вирі минулих століть. Пишаємося тим, що живемо в незалежній країні, й залишаємося справжніми патріотами!!!

Виховну годину підготували та провели викладачі Білик О.С. та Васькіна Н.М.