Найдюк Тамара Павлівна
викладач зарубіжної літератури, української мови та літератури, української мови за професійним спрямуванням
Віддай людині крихітку себе, за це душа наповнюється світлом
Л. Костенко
Доки людина творить добро, їй не загрожує небезпека зіткнутися з невдячністю
Франсуа де Ларошфуко
Нагороди:
Грамота Волинського обласного управління освіти і науки облдержадміністрації за активне впровадження нових форм, методів навчання і виховання учнівської молоді та передового педагогічного досвіду (наказ №85-к від 05.08.2015 р.).
Почесна грамота Волинського обласного управління освіти, науки та молоді облдержадміністрації, Обласної організації профспілки працівників освіти і науки за сумлінну працю, високу професійну майстерність, вагомий особистий внесок у підготовку спеціалістів та з нагоди Дня працівників освіти (наказ №23-к від 16.09.2016 р.).
Грамота Луцького НТУ за вагомий особистий внесок у розвиток технічної освіти, підготовку кваліфікованих спеціалістів, плідну педагогічну діяльність, багаторічну сумлінну працю, високий професіоналізм та з нагоди 50-ї річниці створення технічного вищого навчального закладу на Волині (наказ Луцького НТУ № 120-07-33 від 01.10.2016 р.).
Подяка Луцького міського голови за сумлінну працю, високий професіоналізм, плідну педагогічну діяльність, вагомий особистий внесок у розвиток сфери освіти і науки, підготовку кваліфікованих кадрів та з нагоди 40 річчя від Дня створення ТК Луцького НТУ (розпорядження Луцької міської ради № 365 р від 13.04.2018 р.).
Грамота Луцького НТУ з нагоди Дня працівників освіти (наказ Луцького НТУ № 120-07-33 від 01.10.2019 р.).
Грамота Луцького НТУ за сумлінну працю, досягнення високих результатів у роботі, з нагоди 80-річчя ПТО та Дня працівників освіти (наказ Луцького НТУ №115-08-35 від 29.09.20 р.).
Наукові інтереси: Формування життєвої компетентності здобувачів освіти на заняттях української мови та літератури за допомогою технології розвитку критичного мислення
e-mail: bortniktamara@gmail.com
- Етапи професійного становлення
- Методична та наукова діяльність
- Виховна робота
- Педагогічна діяльність
- Творче досьє
Освіта:
1996 р. – 2001 р. Волинський державний університет імені Лесі Українки, факультет слов’янської філології, присвоєно кваліфікацію філолога.
2003 р. – теп. час – викладач Технічного фахового коледжу Луцького НТУ.
2010 р. – 2012 р., 2014 р. – 2019 р. – очолювала циклову комісію викладачів словесних та суспільних дисциплін.
Перелік методичних напрацювань:
- Найдюк Т. П. Дитячий світ в оповіданнях циклу «Казенні діти (Із спогадів лікаря)» Модеста Левицького // Матеріали Всеукраїнської наукової історико-краєзнавчої конференції «Модест Левицький в історії України і Волині та проблеми формування інтелектуальної еліти». Луцьк, 2016.
- Найдюк Т. П. Дитячий світ оповідань М. Левицького // Збірник матеріалів науково-практичної онлайн-конференції «Сучасна наука та освіта Волині». (20 листопада 2020 р.). Луцьк : Вежа-Друк, 2020.
- Найдюк Т. П. Представлення української літератури у контексті світової // Науково-методичний семінар «Стратегії курсу української літератури в загальноосвітній школі». Волинський національний університет імені Лесі Українки, факультет філології та журналістики, 9 – 13 листопада 2021 року.
Перелік методичних напрацювань:
- Зарубіжна література. Різнорівневі завдання для студентів денної форми навчання усіх спеціальностей / уклад. Т. П. Бортник. Луцьк : Луцький НТУ, 2011. 130 с.
- Українська мова (за професійним спрямуванням). Методичні вказівки до виконання самостійної роботи для студентів денної форми навчання усіх спеціальностей / уклад. Т. П. Найдюк. Луцьк : Луцький НТУ, 2015. 84 с.
- Діловодство. Конспект лекцій для студентів напряму 07 Управління й адміністрування спеціальності 073 Менеджмент, денної форми навчання / уклад. Т. П. Найдюк. Луцьк : Луцький НТУ, 2016. 114 с.
- Українська мова за професійним спрямуванням: методичні вказівки до виконання практичних робіт для здобувачів фахової передвищої освіти освітньо-професійної програми «Комп’ютерна інженерія» галузь знань 12 Інформаційні технології спеціальності 123 Комп’ютерна інженерія, освітньо-професійної програми «Автомобільний транспорт» галузь знань 27 Транспорт спеціальності 274 Автомобільний транспорт, освітньо-професійної програми «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка» галузь знань 14 Електрична інженерія спеціальності 141 Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка, освітньо-професійної програми «Дизайн» галузь знань 02 Культура і мистецтво спеціальності 022 Дизайн, освітньо-професійної програми «Комп’ютерна інженерія» галузь знань 12 Інформаційні технології спеціальності 126 Інформаційні системи та технології та освітньо-професійної програми «Менеджмент» галузь знань 07 Управління та адміністрування спеціальності 073 Менеджмент денної форми навчання / уклад. Т. П. Найдюк, Т. Я. Данилюк-Терещук. Луцьк : Луцький НТУ, 2022. 134 с.
Виховні заходи:
Відкрита виховна година до Дня української писемності «Мово, моя солов’їна».
Екскурсія у музей Лесі Українки Волинського національного університету ім. Лесі Українки.
Відкрита виховна година до річниці з Дня народження Лесі Українки «Ти для нас не тільки поетеса, а й добрий дух Волинської землі».
Круглий стіл: Леся Українка: проблеми інтерпретації.
Перформанс за творами Лесі Українки: Поезія словами і фарбами.
Семінар: Жіночі образи у творчості і долі Т. Г. Шевченка.
Літературно-мистецький конкурс на краще виконання творів Кобзаря.
Участь у Всеукраїнському радіодиктанті національної єдності.
Круглий стіл: Творчість Лесі Українки – видатне явище світової культури.
Випускний вечір «Студентський літопис»
Відкриті заняття:
Урок-подорож: «Зачарована Десна» О. Довженка. Філософське осмислення краси природи і краси людини».
Урок-композиція: Ліна Костенко. Життя й творчість, особливості індивідуального стилю. «Страшні слова, коли вони мовчать…», «Українське альфреско».
Урок-дослідження за повістю М. Коцюбинського «Тіні забутих предків» – єдність буття людини і природи в повісті, картини життя і праці гуцулів, психологічне відтворення їхнього світогляду і світовідчуття.
Інтелектуальна гра «Як я знаю українську мову».
Урок-дослідження «Лісова пісня» Лесі Українки – шедевр української драматургії. Джерела твору, багатство змісту. Система образів драми-феєрії «Лісова пісня» Лесі Українки. Утвердження духовно-естетичної сутності людини, її творчих можливостей».
Робота з творчо-обдарованими студентами:
- Участь в онлайн-марафоні знавців української мови ім. Петра Яцика.
- Участь у Мовно-літературному конкурсі учнівської та студентської молоді ім. Т. Г. Шевченка
- Участь у Всеукраїнській студентській олімпіаді з української мови серед студентів вищих навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації
Участь в обласному методичному об’єднанні викладачів словесних дисциплін.
Дистанційні курси:
- Сертифікат Дія: Цифрові навички для вчителів від 25.04.2020.
- Сертифікат Прометеус: Осмислені і переосмислені від 18.05.2020.
- Сертифікат Прометеус: Впровадження інновацій в школах від 30.05.2020.
- Сертифікат Прометеус: Медіаграмотність для освітян від 15.11.2020.
- Сертифікат Регіональної ради молодих вчених при управлінні освіти і науки Волинської обласної державної адміністрації: вебінар: Технології розвитку креативного мислення від 20.11.2020.
- Сертифікат Волинського національного університету ім. Лесі Українки № АС 040-09 від 07.12.2020.
- Сертифікат ТОВ «Едюкейшнал Ера»: Про дистанційний та змішаний формати навчання для педагогів та керівників закладів ПТО від 18.04.2021.
- Сертифікат Центру здоров’я та розвитку «Коло сім’ї»: «Професійна турбота про психологічний розвиток та здоров’я усіх членів родини»: Роль освітян у системі турботи про психічне здоров’я дітей і молоді від 07.10.2021.
- Сертифікат Волинського національного університету ім. Лесі Українки N 991 від 01.11.2021.
- Сертифікат Прометеус: Підвищення кваліфікації педагогічних працівників: нові вимоги і можливості від 17.01.2022.
Організувала та провела виїзний науково-методичний семінар-засідання циклової комісії викладачів словесних і суспільних дисциплін щодо підготовки студентів та учнів до ЗНО 1 березня 2018 р. у музеї Лесі Українки Волинського національного університету ім. Лесі Українки із запрошеними працівниками ВІППО.