Навчання іноді починається з подорожі. Директор коледжу Олег Герасимчук та заступниця директора з навчальної роботи Світлана Буснюк з 11 по 17 травня перебували за кордоном у складі делегації волинських освітян, які взяли участь в естонсько-українському проєкті «Підтримка модернізації української системи освіти в Західній Україні», щоб детальніше ознайомитись з професійною освітою в Литві, Латвії та Естонії та зав’язати тісні зв’язки з європейськими закладами, які вже впровадили сучасні підходи до підготовки фахівців.

Подорож розпочалась з Литви. У Каунасі делегація відвідала центр професійної освіти харчової промисловості та торгівлі (Kauno maisto pramonės ir prekybos mokymo centras), а також навчальний центр у місті Кедайняй (Kėdainių profesinio rengimo centras). Там побачили, як виглядає сучасна матеріально-технічна база, як організоване практичне навчання, і відчули справжню відкритість литовських колег до співпраці. Атмосфера щирості та взаємоповаги залишила теплі враження.

У Латвії делегати побували в двох закладах: Vidzemes Tehnoloģiju un dizaina tehnikums та Valmieras tehnikums. Ці установи вразили підходом до організації навчання. Сучасне обладнання, віртуальна реальність, мехатроніка, навчання дорослих, активна присутність у соцмережах – усе це демонструє, що професійна освіта може бути цікавою, інноваційною та гідною поваги.

Далі – Естонія. У Центрі професійної освіти міста Валга (Valgamaa Kutseõppekeskus) учасники побачили, як детально продумано практичну підготовку. А в Центрі у Вільянді (Viljandi Kutseõppekeskus) – як із колишнього корівника може вирости сучасний навчальний заклад. Навчальні майстерні, затишний гуртожиток, їдальня, інтеграція студентів у національні ініціативи – усе це створює простір, де молодь не просто вчиться, а професійно зростає.

Особливим досвідом стала участь у Фестивалі професійних навичок «Noor Meister 2025» у естонському місті Курессааре. Тут учасники побачили змагання, презентації, справжню роботу майстерень. Фестиваль надихнув енергією та продемонстрував, що професійна освіта може стати справжнім магнітом для молоді.

–  Ця подорож –  не просто про навчання, –  ділиться директор коледжу Олег Герасимчук. –  Вона про довіру, підтримку, натхнення і нові можливості. Ми повернулися з ідеями, які обов’язково спробуємо втілити в нашому навчальному закладі.

Як зазначив Олег Олександрович, участь у проєкті дала можливість побачити, як функціонують навчальні заклади зсередини, як облаштовані майстерні, гуртожитки, лабораторії, які інструменти європейці використовують для залучення молоді до професійної освіти.

– Такі навчальні поїздки – це спосіб не лише побачити інші підходи до освіти, а й побудувати міцне партнерство, яке працює на майбутнє. – підсумував директор.