У Технічному коледжі Луцького НТУ вшанували жертв фашизму…
День пам’яті жертв фашизму – це, мабуть, найбільш трагічна пам’ятна дата в сучасній історії нашої країни. У цей день ми згадуємо усіх тих, хто загинув з вини фашистів. У 1962 році вирішено було призначити міжнародну пам’ятну дату.
Потрібно відзначити, що вересень був обраний невипадково. Адже саме з цим місяцем пов’язані дві вкрай важливі дати Другої світової. Так, 1 вересня 1939 року ця страшна кровопролитна війна розпочалася нападом Німеччини на Польщу, а 2 вересня 1945 року вона остаточно завершилася. На територію нашої країни фашисти, як відомо, вторглися 22 червня 1941 року.
Всім відомо, що Другу світову війну розв’язали німецькі фашисти, які мріяли про світове панування. Їх провідником і головним ідеологом став нацист Адольф Гітлер. Гітлер отримав повноваження глави держави як «Фюрер і Рейхсканцлер». Це дало йому можливість почати захоплення територій інших держав і розв’язати одну з найбільших воєн в історії людства. Гітлер почав масові переслідування євреїв і циган. Вони позбавлялися громадянських прав, пізніше, вже під час Другої світової, почалося їх фізичне знищення. В історії це явище отримало назву «голокост». Гітлер мав намір повністю знищити націю євреїв. В результаті, було знищено близько третини єврейського населення всього світу. Під час війни на окупованих Німеччиною територіях були побудовані концтабори. Ці табори смерті призначалися для утримання військовополонених і знищення тисяч людей. При цьому фашисти весь час працювали над удосконаленням технологій масового знищення людей. Над жертвами голокосту фашисти також проводили нелюдські медичні експерименти, які часто призводили до смерті. Таке винищування тривало до самої капітуляції Німеччини. Треба сказати, що нацисти не тільки євреїв, але також поляків, українців та інших слов’ян розглядали як «нижчу расу», яку необхідно підкорити. Вони хотіли зробити нас рабами, а потім знищити. Під час війни солдати з різних країн разом воювали проти фашизму і все-таки перемогли, правда, ціною величезних втрат. Міжнародний день пам’яті жертв фашизму прийнято відзначати в кожній країні, яка брала участь у війні. Скасовуються всі урочистості та розважальні заходи. Покладаються квіти та вінки до численних меморіалів, пам’ятників, відвідуються кладовища. У цей день у багатьох країнах існує традиція відвідувати безіменні, занедбані і братські могили та доглядати за ними.
У нашому закладі було проведено тематичну годину-реквієм за жертвами фашистської навали, підготовлено виставку матеріалів «Розсекречена пам’ять…».
Учні вшанували хвилиною мовчання загиблих від фашистів людей, жертв масових розстрілів і таборів смерті….
Не маємо права забути……..
Підготовлено:
Бібліотекарем О.В.Степасюк та викладачем історії В.П.Сафатюк.