…Великий Боже, ми з твоєї згоди
Проходимо дорогу в Бабин Яр,
Де смертю ти поєднуєш народи,
Щоб зберегти життя й свободи дар…

Дмитро Павличко

Бабин Яр — одне з найвідоміших пам’ятних місць, пов’язаних із людською трагедією. Тут, починаючи з 29 вересня 1941 р. і до жовтня 1943 р., гітлерівські окупаційні власті знищили понад 100 тис. осіб (за даними повідомлення Надзвичайної державної комісії з встановлення й розслідуванню злодіянь, скоєних німецько-фашистськими загарбниками).
«Наказується всім жидам міста Києва і околиць зібратися в понеділок 29 вересня 1941 року до 8 год. ранку при вул. Мельника-Доктерівський (коло кладовищ).
Всі повинні забрати з собою документи, гроші, білизну та інше…».
Таке анонімне оголошення про переселення євреїв було розклеєно по місту напередодні — 28 вересня 1941р.
…А завтра сталася трагедія. 29 вересня 1991 року, через півстоліття, Центральне телебачення СРСР підтвердило, що в перші два дні у Бабиному яру загинуло 33 771 єврей.
Необхідно підкреслити, що єврейська катастрофа була частиною загальної трагедії, яку пережив увесь народ України, що став жертвою нацистських душогубів. Але, якщо слов’ян, зокрема українців, убивали за політичними ознаками, то євреїв — лише за те, що вони євреї — в рамках гітлерівської доктрини «Війна за світове панування — це війна проти євреїв».
Антиєврейські заходи вживалися фашистами негайно після захоплення того чи іншого населеного пункту: отруєння у газових камерах, спалення у крематоріях, голодомор, розстріл, катування, цькування собаками тощо.
Масове знищення єврейського народу протягом 1933-1945 років отримало назву «Голокост», і трагедія у Бабиному Яру — одна з його чорних сторінок.

В Технічному коледжі Луцького НТУ була проведена відкрита виховна година: «Тут людська кров пролита без пощади, горить в могилі, як незгасна грань», присвячена трагічній пам’яті Бабиного Яру.

Ведучі Подмовський Богдан та Шепеля Ярина розповіли учням та студентам про трагічні події з 29 вересня по 3 жовтня 1943 року, про те, що майже  30 років чекав свого часу пам’ятник жертвам  Бабиного Яру.

Учні та студенти переглянули  презентацію «Бабин Яр», відеосюжети про спогади очевидців цієї трагічної історії.

Присутні мали можливість ознайомитися із переглядом літератури «Бабин Яр: без права на забуття».

Для багатьох народів незалежна Україна стала Батьківщиною. Мир і злагода − це головне, що нам потрібно сьогодні. Пам’ятаючи про трагедію минулої війни, ми з надією диви­мося в майбутнє і віримо в нашу державу.