Війна ще триває, але одного дня нарешті прийде наша перемога, наступить мир і почнеться післявоєнне життя. Коли це буде? Немає точної дати, але готуватися треба вже зараз. Чому? Бо війна залишиться у нас всередині – у скалічених тілах, розбитих серцях та у розумі, який все пам’ятатиме. Чергова зустріч на важливу тему відбулась у коледжі. Студенти групи 21 ЕТ (куратор – викладач Наталія Кірпіченко) зустрілись для тематичної розмови з військовим капеланом, настоятелем Свято-Покровського храму княгининівської громади, отцем Михайлом Бучаком.
“Тема достатньо болюча і я можу говорити про неї і як військовий священник, і як психолог, і як українець, який часто стикається з такими проблемами.
Уся Україна переживає посттравматичний синдром і ця проблема тривала.
Нам потрібне розуміння про те, що військовий, який пройшов пекло війни, цивільні, які втратили домівки та пройшли горнила війни, можуть не контролювати свій емоційний стан і нам потрібні знання про те, якою має бути наша з вами поведінка по відношенню до таких людей”, – о. Михайло Бучак.
На думку капелана, елементарні речі такі як повага та емпатія стануть в допомозі усім нам. Важливо мати повагу до досвіду іншої людини, без нав’язування власних тлумачень. Дякувати за службу, дякувати за наш захист. Переймати досвід інших країн. Адже війна ще довго може залишатися в людині, яка приходить в цивільне життя, повертаючись з зони бойових дій.
Олег Герасимчук, директор коледжу, подякував капелану Михайлу Бучаку за його служіння, за те, що отець Михайло знаходить час для просвітництва української молоді.
Готуючись до зустрічі з капеланом, студенти та викладачі зібрали смаколики (шоколад, каву та згущене молоко) для воїнів 100-тої окремої бригади територіальної оборони (100 ОБрТрО), формування Сил територіальної оборони України у Волинській області.
“Все має бути для ЗСУ – так кажуть студенти моєї групи. Такі смаколики – це можливість підбадьорити воїнів, підняти їм настрій. Дякую студентам, їхнім батькам, коледжу за підтримку. Слава кожному і кожній, хто здобуває для нас перемогу!”, – Наталія Кірпіченко, викладач коледжу.