Живописець – це фахівець, який працює в різних видах образотворчого мистецтва, передає зорові образи шляхом нанесення фарби на тверді, гнучкі або тканеві поверхні, створюючи твори мистецтва. На сьогодні це дуже популярна професія.
Живописець – творча та популярна професія, яка вимагає від майстра вміння володіти всіма видами живопису (іконопис, портрет, натюрморт, пейзаж) та техніками, починаючи процес від ескізу та завершуючи творчою роботою. Самостійно виконуючи всі підготовчі та завершальні етапи, дотримуючись встановленої технології.
Основним завданням живописця є гармонійне поєднання різних технік художнього оздоблення в інтер’єрах і екстер’єрах будівель різного призначення.
Живописцями можуть працювати як жінки, так і чоловіки різного віку.
Живописець працює акварельними, гуашевими, темперними або олійними фарбами в приміщеннях, які обладнані сидячими або стоячими мольбертами, оснащені відповідним освітленням, або на природі.
Попит на живописців на сучасному ринку праці є високим. Як працівники живописці можуть працювати в художніх комбінатах, підприємствах, салонах, в приватних фірмах, як викладачі та майстри виробничого навчання з професії – в навчальних закладах.
Сьогодні живописець не залишиться без роботи, оскільки будуються нові храми, оселі, школи та дитячі садки і є багато охочих надати внутрішній частині будівель довершеного вигляду завдяки творчим живописним роботам.
Професія живописця передбачає певні риси характеру та якості, нахили, вміння: потрібно постійно думати, аналізувати, співставляти, порівнювати, мати добру уяву, не боятись експериментувати, бути творчим, наполегливим, посидючим, терпеливим.
Навчаючись у ПТНЗ, учні з професії «Живописець» набувають фахових знань, умінь і навичок, готуються застосовувати їх у своїй подальшій професійній діяльності.
Вони мають можливість проходити виробниче навчання та виробничу практику на таких підприємствах Луцька та нашого краю: ТзОВ «Тенета», ПП Грицан С.А., Волинська спілка Національної спілки художників України.
Під час проходження виробничої практики у художніх комбінатах, приватних підприємствах художнього профілю учні вдосконалюють свою професійну майстерність, набувають нових знань та навичок. Крім того, під час практики роботодавці мають нагоду оцінити професійний рівень молодих фахівців і запропонувати їм по закінченні навчання робочі місця.