Освітньо-кваліфікаційна характеристика випускника професійно-технічного навчального закладу

 

  1. Професія: Слюсар-ремонтник

Завдання та обов’язки. Розбирає, ремонтує, складає та випробовує середньої складності вузли та механізми устаткування, агрегатів і машин. Ремонтує, регулює та випробовує середньої складності устаткування, агрегати і машини, а також складне під керівництвом слюсаря вищої кваліфікації. Виконує слюсарне оброблення деталей за 11-12-м квалітетами (4-5-м класами точності). Ремонтує футероване устаткування та устаткування, яке виготовлене з захисних матеріалів та феросиліцію. Розбирає, складає та ущільнює фаолітову та керамічну апаратуру і комунікації. Виготовляє пристрої середньої складності для ремонту і складання. Виконує такелажні роботи під час переміщення вантажів за допомогою простих вантажопідіймальних засобів і механізмів, якими керують з підлоги.

Повинен знати: будову устаткування, яке ремонтує; призначення та взаємодію основних вузлів і механізмів; технологічну послідовність розбирання, ремонту і складання устаткування, агрегатів і машин; технічні умови на випробування, регулювання та приймання вузлів та механізмів; основні властивості матеріалів, які обробляє; будову універсальних пристроїв та середньої складності контрольно-вимірювального інструменту; допуски і посадки, квалітети і параметри шорсткості; правила стропування, підіймання, переміщення вантажів; правила експлуатації вантажопідіймальних засобів і механізмів, якими керують з підлоги.

       Кваліфікаційні вимоги. Повна загальна середня освіта та професійно-технічна освіта без вимог до стажу роботи або повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією Слюсар-ремонтник 2-го розряду – не менше 1 року.