Учнів професії

Випускників професії

Освітніх компонентів

Професійно-практичних підготовки

7331 ФЛОРИСТ. 6113 КВІТНИКАР

Наша мета – підготовка конкурентоспроможних фахівців зі складання оригінальних букетів і ексклюзивних квіткових композицій.

Майстри виробничого навчання:

– Гуменко-Вейда Марія Вікторівна,
e-mail: veida@i.ua 

– Лукашук Маргарита Ігорівна,
e-mail: lukashuk682@ukr.net 

Освітня кваліфікація:

Флорист ІІІ розряду, квітникар ІІ розряду

Термін навчання:

 • 10 місяців ( на базі 11-го класу)

Не кажи світу про те, що ти хочеш зробити – покажи, як ти це робиш.

ПРОФЕСІЙНА РЕАЛІЗАЦІЯ

Технологічна сфера виготовлення букетів та композицій спіральною, паралельною та іншими техніками, з урахуванням сучасних стильових ознак та тенденцій.

Ким я зможу працювати?

 • флористом;
 • декоратором приміщень та святкових подій;
 • озеленювачем;
 • фітодизайнером.

 Де я зможу працевлаштуватися?

 • у квіткових салонах, магазинах;
 • у флористичних оранжереях та майстернях;
 • у садових центрах;
 • у квіткових господарствах.

ЩО ВИВЧАТИМУ?

Здобувачі ОКР “кваліфікований робіник” професії Флорист, квітникар будуть вивчати такі дисципліни:

 • Історія флористики;
 • Основи композиції;
 • Основи рисунку;
 • Спеціальна технологія;
 • Основи живопису;
 • Кольорознавство;
 • Основи матеріалознавства;
 • Основи землеробства та ґрунтознавства;
 • Квітникарство;
 • Охорона праці;
 • Основи трудового законодавства;
 • Основи енергоефективності та екології.

ЗДОБУДУ ПРАКТИЧНІ НАВИЧКИ

 • правильного компонування рослинних матеріалів;
 • гармонійно поєднувати кольорову гаму виробів;
 • досконало знати техніку створення композицій та букетів;
 • розробляти та виготовляти графічні і колірні ескізи замовлень;
 • підготовляти і підбирати необхідні матеріали для оформлення замовлень (живі і неживі квіти, рослини, мох, камені та ін.);
 • оформляти квітковим декором різні мистецькі проєкти (виставки, презентації, інтер’єри приміщень і ін.).

ВІДГУКИ

Шолом Ольга 

випускниця ТФК ЛНТУ

   “Мені подобалося навчатися в ТФК ЛНТУ згадую цей рік навчання завжди з посмішкою, завдяки професіоналізму майстрів та викладачів, які дали багато знань та вмінь, я працю за своєю спеціальністю. Знайшла багато нових друзів, тому однозначно я щаслива, що мала можливість навчатись в ТФК ЛНТУ!”

Шетела Дарина

випускниця ТФК ЛНТУ

   “Навчаючись в ТФК ЛНТУ я отримала дуже багато інформації по флористиці. Завдяки хорошим викладачам, які дали мені знання я зараз працюю по своїй професії, яка приносить мені задоволення та надихає творити щось нове.

Бляшук Ірина

випускниця ТФК ЛНТУ

   “Студентське життя – це нові знання, знайомства, друзі, виробниче навчання, практика. Своє навчання згадую лише з посмішкою та позитивними емоціями. Завжди привітні та позитивні майстри та викладачі. Я рада, що мала таку можливість навчатись саме в ТФК ЛНТУ.”

ОСВІТНЄ СЕРЕДОВИЩЕ

МАЙСТЕРНІ ТА ЛАБОРАТОРІЇ

ОСВІТНІЙ ПРОЦЕС

   Флорист – професія дизайнера – декоратора, що оформляє приміщення з допомогою живих чи засушених квітів та рослин. Також створює квіткові композиції до різноманітних свят, весіль.

   Флорист – це майстер та фахівець який знає композицію, історією флористики, знайомий з основами рисунку, живопису та кольорознавства. Здобуває диплом у відповідному навчальному закладі ТФК ЛНТУ.

   Флорист володіє технікою складання композицій і художнім смаком, він завжди експериментатор, і, при цьому, досить комунікабельна людина, знає як заробити гроші.

   Флорист може працювати в сфері торгівлі у квіткових салонах, займатись прикрашуванням інтер’єру, вітрин.

   Безумовно, професії, пов’язані із квітами та рослинами, можна назвати одними з найкрасивіших і приємних професій у світі. Бути оточеним квітами щодня і отримувати від цього ще й матеріальну винагороду – це чи не робота – мрія! Флористи займаються складними проектами. Наприклад, такими як: створення зимових садів, складання квіткових гірлянд і скульптур.

   Що ж це за професії? А це – флористи, (фітодизайнери та ландшафтні дизайнери).

   Флорист – це фахівець зі складання оригінальних букетів і ексклюзивних квіткових композицій.

   Флорист (Фітодизайнер) спеціалізується на оформленні інтер’єрів офісів, квартир, ресторанів, торгово-розважальних центрів та інших приміщень за допомогою рослинних і квіткових композицій та аранжувань.

   Без участі флориста не може обійтися жодне торжество. Весілля, пропозиції руки і серця, дні народження, ювілеї – всі ці заходи потребують квіткових креативів і оригінальних ідей.

   Ця професія завжди буде модною і затребуваною. Головне – знайти свого клієнта.

ЯК СТАТИ ФЛОРИСТОМ

Щоб стати флористом досить пройти курс навчання на флориста у ТФК ЛНТ, а далі все буде залежати від вас. Почати можна з «базового» курсу, який містить у собі такі основні поняття, як: техніка створення букета, класифікація рослин і квітів, головні правила композиції, кольорознавства, рисунку і живопису у флористиці, історію флористики тощо.

Для розвитку і підвищення свого професійного рівня бажано відвідувати профільні майстер-класи та заняття у ТФК ЛНТУ.

 ДЕ ПРАЦЮЮТЬ ФЛОРИСТИ

 • весільні агентства: створення букетів для наречених і квіткових композицій для прикраси інтер’єру;
 • інтернет-магазини з доставки квітів: збір букетів під замовлення;
 • квіткові магазини: складання і продаж букетів, консультування по догляду за квітами (хороший варіант, як старт у кар’єрі флориста);
 • компанії по фітодизайну: озеленення приміщень;

  Професія флориста навчить у коледжі любові та інтересу до квітів і рослин.

 1. Професія7331 Флорист
 2. Кваліфікація2-3 розряд
 3. Кваліфікаційні вимоги

   Повинен знати: історію мистецтва флористики; розрізнювальні особливості українських, європейських, японських та інших шкіл флористики; асортимент квіткових та декоративно-листяних рослин; способи транспортування та зберігання рослинного матеріалу; технологію первинного оброблення рослинного матеріалу; робочий інструмент та фурнітуру; символіку квітів та рослин, світову історію розвиту мистецтва флористики; принципи, напрями, стилі шкіл флористики; основи формоутворення букетів, сюжетних композицій та інших видів робіт; основи флористики і декору; технології виготовлення букетів, композицій, кошиків з живих квітів та іншого рослинного матеріалу; основи техніки індивідуальної роботи.

    Повинен уміти: готувати для роботи згідно з затвердженою у встановленому порядку технологією первинного оброблення рослинного матеріалу: зрізані квіти, гілки, плоди, листя тощо. Додержуватись правил і норм охорони праці, виробничої санітарії та гігієни, протипожежного захисту та охорони навколишнього середовища, виготовляти бутоньєрки, букети, прості сюжетні композиції з живих зрізаних квітів та іншого рослинного матеріалу відповідно до затверджених у встановленому порядку технологічних процесів. Складати композиції за відомими зразками з урахуванням декоративно-стильових ознак українських, європейських, японських та інших шкіл флористики.

 4. Загальнопрофесійні вимоги

Повинен:

а) раціонально та ефективно організовувати працю на робочому місці;

б) додержуватись норм технологічного процесу;

в) не допускати браку в роботі;

г) знати й виконувати вимоги нормативних актів про охорону праці й навколишнього середовища, додержуватися норм, методів і прийомів безпечного ведення робіт;

д) використовувати в разі необхідності засоби попередження і усунення  природних і непередбачених негативних явищ (пожежі, аварії, повені тощо);

є) знати основи інформаційних технологій.

 5. Вимоги до освітнього рівня осіб, які навчатимуться в системі професійно-технічної освіти

Повна або базова загальна середня освіта. Без вимог до стажу роботи.

 6. Сфера професійного використання випускника:

Виробництво виробів, не віднесених до інших угрупувань.

 7. Специфічні вимоги:

7.1. Вік: по закінченні терміну навчання – не менше 16 років.

7.2. Стать: чоловіча, жіноча.

7.3. Медичні обмеження.

Конкурс фахової майстерності серед здобувачів освіти проводиться з метою підвищення  рівня якості професійної майстерності, стимулювання творчого самовдосконалення, мотивації до кращого навчання.

15 березня 2023 року в ТФК ЛНТУ був проведений конкурс фахової майстерності «Новорічна композиція».

Під час навчання учні спеціальності мають можливість проходити виробничу та передвипускну практики та отримати перше робоче місце в квіткових магазинах Луцька та Волинської області:

 • магазин «Орхідея» (ФОП Байда А.В.), 
 • магазин «Гарденія» (ФОП Кобан С.Л.), 
 • магазин «Botanika» (ФОП Трач Є.О.), 
 • магазин «Verdi» (ФОП Кобан С.Л.) та ін.

   Отримавши диплом кваліфікованого робітника «Флорист, квітникар», випускники можуть продовжити навчання за спеціальністю «Дизайн» на здобуття їосвітньо- професійного ступеня фаховий молодший бакалавр, а можуть працевлаштовуватись за спеціальністю в квіткові салони, оранжереї і майстерні.

Учні професії «Флорист, квітникар» разом з майстрами виробничого навчання проводять різноманітні майстер-класи, ярмарки-виставки, благодійні ярмарки.

 

Здобувачі професії «Флорист, квітникар» часто розкривають свій творчий потенціал демонструючи свої роботи на виставках та ярмарках. Створюють різноманітні фотозони.