Професія –  7331 Флорист 6113 Квітникар

Вкладка ПРО ПРОФЕСІЮ

 

Професія: Флорист, квітникар

 

Особливості професії: Флорист – фахівець, який працює з рослинами (перш за все з квітами), займається складанням букетів, композицій, а також вирощуванням квіткових культур в природних умовах. Флорист володіє технікою складання композицій і художнім смаком, він завжди експериментатор, і, при цьому, досить комунікабельна людина, знає відповіді на питання, стосовно догляду за різними видами квітів, має знання в області ботаніки та агрономії. 

 

Тип і клас професії

Професія флорист відноситься до типу «Людина – Природа», вона пов’язана з вивченням, наглядом і взаємодією з живою і неживою природою, вимагає високого рівня розвитку спостережливості.

Також професія флорист відноситься до типу «Людина – Художній образ», пов’язана зі створенням, моделюванням художніх творів, в ній потрібні здібності до мистецтв, розвинена уява та художній смак, творчі здібності, образне мислення.

Професія флорист також відноситься до класу «творчих», так як пов’язана зі створенням нового, вимагає оригінальності мислення, прагнення до розвитку і постійного навчання.

 

Навички та знання

Флорист повинен володіти знаннями про вирощування квітів та догляд за ними, адже часто йому доводиться займатися розведенням живих рослин. Але, все-таки, частіше флористи виконують свій основний обов’язок – збір букетів та квіткових композицій для інших людей.

Причому в цій професії можуть використовуватися не тільки живі квіти, а й сухоцвіти, спеціальні прикраси, метелики, гриби і інші натуральні і штучні матеріали.

При цьому в зміст роботи флориста можуть входити і адміністративні функції – замовлення квітів у постачальників, контроль над виконанням замовлення, приймання.

 

 

Для успішного освоєння професії флориста необхідні базові знання з ботаніки та мистецтвознавства.

Кваліфікований флорист повинен знати: світову історію розвиту мистецтва флористики; принципи, напрями, стилі шкіл флористики; основи формоутворення букетів, сюжетних композицій та інших видів робіт; основи флористики і декору; технології виготовлення букетів, композицій, кошиків з живих квітів та іншого рослинного матеріалу; основи техніки індивідуальної роботи.

Кваліфікований флорист повинен вміти: виготовляти бутоньєрки, букети, прості сюжетні композиції з живих зрізаних квітів та іншого рослинного матеріалу відповідно до затверджених у встановленому порядку технологічних процесів. Складати композиції за відомими зразками з урахуванням декоративно-стильових ознак українських, європейських, японських та інших шкіл флористики.

Програма підготовки кваліфікованого робітника професії «Флорист, квітникар» забезпечує одночасне здобуття професійно-технічної освіти та відповідної кваліфікації кваліфікованого робітника.

Програма підготовки формується з навчальних дисциплін:

 1. Загальнопрофесійна підготовка
 2. Основи галузевої економіки і підприємництва
 3. Основи правових знань
 4. Правила дорожнього руху
 5. Інформаційні технології
 6. Професійно-теоретична підготовка
 7. Історія флористики
 8. Спеціальна технологія
 9. Матеріалознавство
 10. Композиція
 11. Малюнок і живопис
 12. Охорона праці
 13. Основи землеробства і ґрунтознавства
 14. Квітникарство
 • Професійно-практична підготовка
 1. Виробниче навчання. Флорист ІІ-ІІІ розряд
 2. Виробнича практика. Флорист ІІ-ІІІ розряд
 3. Виробниче навчання. Квітникар ІІ розряд
 4. Виробнича практика. Квітникар ІІ розряд

 

 

 

БАЗИ ПРАКТИКИ ТА ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ

 

Під час навчання учні спеціальності мають можливість проходити виробничу та передвипускну практики та отримати перше робоче місце в квіткових магазинах Луцька та Волинської області: магазин «Орхідея» (ФОП Байда А.В.), магазин «Гарденія» (ФОП Кобан С.Л.), магазин «Le Букет» (ФОП Ахремчик Г.М.), магазин «Декор&Букет&Дизайн» (ФОП Міщук О.) та ін.

 

Отримавши диплом кваліфікованого робітника «Флорист, квітникар», випускники можуть продовжити навчання за спеціальністю «Дизайн» на здобуття рівня фахового молодшого бакалавра, а можуть працевлаштовуватись за спеціальністю в квіткові салони; квіткові оранжереї і майстерні; квіткові магазини.

А також флористи можуть займатися власною справою і працювати в режимі «фрілансу», працюючи на себе.

 

МАЙСТЕР-КЛАСИ

Учні професії «Флорист, квітникар» разом з майстрами виробничого навчання проводять різноманітні майстер-класи.

 • Майстер-клас з виготовлення листівки до 8 березня в ТК Луцького НТУ, березень 2018р.;
 • Майстер-клас з виготовлення дизайнерського намиста в Княгининівському НВК, березень 2018 р.;
 • Майстер-клас з виготовлення новорічного декору в Волинському обласному госпіталі для інвалідів війни, грудень 2018 р.;
 • Майстер-клас з виготовлення новорічної зірки в Волинському обласному госпіталі для інвалідів війни, грудень 2019 р.;
 • Майстер-клас під час зимової школи сучасного декорування та оздоблення в ТК Луцького НТУ, 09 січня 2020р.;
 • Майстер-клас з виготовлення дизайнерського декору в Княгининівському НВК, лютий 2020 р.;
 • Майстер-клас з виготовлення святкової листівки в Міському центрі зайнятості, березень 2021 р.

 

ВИСТАВКИ, ЯРМАРКИ ТА ФЕСТИВАЛІ

Учні професії «Флорист, квітникар» часто розкривають свій творчий потенціал демонструючи свої роботи на виставках та ярмарках.

 • Великодня виставка-продаж в Луцькому НТУ, квітень 2021 р.;
 • Великодня виставка-продаж в Музеї волинської ікони, квітень 2021 р.;
 • Новорічно-різдв’яна ярмарка виробів декоративно-ужиткового мистецтва в Луцького НТУ, грудень 2020 р.;
 • Виставка «Вернісаж тематичних фотозон», лютий 2020р.;
 • Виставка-продаж «Дарунок до Великодня» в Музеї волинської ікони, квітень 2019 р.;
 • Великодня виставка-продаж в Луцькому НТУ, квітень 2019 р.;
 • Передноворічний ярмарок-продаж в Луцькому міському центрі зайнятості, грудень 2019 р.;
 • Новорічно-різдв’яна ярмарка виробів декоративно-ужиткового мистецтва в ТК Луцького НТУ, грудень 2019 р.;
 • Виставка-продаж «Різдвяний дарунок» в Музеї волинської ікони, грудень 2018 р.;
 • Виставка виробів декоративно-ужиткового мистецтва в Луцького НТУ, грудень 2018 р.

 

Також здобувачі освіти приймали участь в екологічному фестивалі «Зелена школа», 19 травня 2018р. та в обласному фестивалі «Бурштинова осінь», 05 жовтня 2019р.

За даною професією готують спеціалістів, які виготовляють бутоньєрки, букети, прості сюжетні композиції з живих та штучних квітів з урахуванням декоративно-стильових флористичних шкіл. А також висаджування та догляд рослин в природних умовах.

Учні ТК Луцького НТУ під керівництвом викладачів та майстрів виробничого навчання приймають активну участь у конкурсах фахової майстерності, майстер-класах, конференціях.

Роботи учнів прикрашають коледж. Викладачі та майстри виробничого навчання разом з учнями займаються оформленням навчального закладу до тематичних свят.

Освітня програма підготовки відповідає вимогами,які ставлять перед нами підприємства – замовники.

У тісній співпраці з керівниками  підприємств, враховуючи вимоги ринку праці , викладачі і майстри виробничого навчання, постійно шукають шляхи підготовки конкурентоспроможних фахівців професії «Флорист – квітникар».

Під час навчання учні спеціальності мають можливість проходити виробничу та передвипускну практики та отримати перше робоче місце на підприємствах Луцька та нашого краю: ПП Магазин «Орхідея» , ПП Магазин «У Наталі», КП «Парки та сквери м. Луцька», Магазин «Арт-Букет».