Сьогодні, 4 жовтня, студенти коледжу були гостями у головній бібліотеці Волині
та долучились до вшанування пам’яті яскравої зірки української культури, видатної української письменниці, науковиці, етнографині, фольклористки, публіцистки, активної громадської діячки – Ольги Петрівни Драгоманової-Косач (Олени Пчілки). ЇЇ ім’я посідає значне місце у розвитку української культури кінця ХІХ – початку ХХ століть.
Багато чого на ниві українства їй довелось робити вперше. Була першою журналісткою і першою жінкою-академіком. Організувала першу українську бібліотеку, поставила декілька українських спектаклів у Луцьку. Писала поезії, прозу, драми, критичні статті. Олена Пчілка була різнобічно обдарованою особистістю, мала композиторські здібності, виявляла неабиякі нахили до малювання, що передалися й Лесі.
Нею захоплювались, їй симпатизували, її принциповість та незламність викликали подив у багатьох людей.
Усе своє життя Олена Пчілка присвятила справі розвитку української культури, невтомно й самовіддано працювала в ім’я відродження української нації.
Студенти групи 21 КІ спеціальності “Комп’ютерна інженерія” з викладачем української літератури Марʼяною Ніпрук ознайомились із давніми виданнями творів Олени Пчілки, які зберігаються у фондах бібліотеки, мали нагоду побачити зразки вишивки, які зібрала Олена Пчілка та переглянути фільм «Невигадані історії» № 14 Олена Пчілка» про життєвий та творчий шлях видатної жінки.
текст та фото за матеріалами Відділу краєзнавчої роботи Волинської ДОУНБ ім. Олени Пчілки

Оголошення

ТФК ЛНТУ, Регіональна рада молодих вчених при управлінні освіти і науки Волинської ОДА, Молодіжна рада при Луцькій міській раді та Рада молодих вчених ЛНТУ запрошує Вас до участі в ІІІ Науково-методичній конференції «Інтенсифікація освітнього процесу на основі системного підходу та впровадження сучасних технологій навчання», яка відбудеться  17 травня 2024 р. о 10.00, вул. Конякіна 5.