До Міжнародного дня відмови від тютюнопаління

Щорічно в третій четвер листопада у більшості країн світу відзначається Міжнародний день відмови від паління. Завдячуючи Американському онкологічному товариству вперше цей день був проведений у 1977 році.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я 90 % смертей від раку легенів, 75 % – від хронічного бронхіту і 25 % – від ішемічної хвороби серця –  обумовлені палінням.

Сигарети – це високотехнологічні вироби, які розроблені таким чином, щоб створювати і підтримувати залежність. Багато компонентів, які містяться в них, та дим, який вони виділяють, є фармакологічно активними, мутагенними і канцерогенними. Вдихати тютюновий дим в 4 рази шкідливіше, ніж вихлопні гази автомобіля безпосередньо з вихлопної труби. Одна з десяти смертей у світі спричинена вживанням тютюнових виробів. І це стається кожні 6 секунд. Пандемія тютюнопаління в XX ст. забрала з життя понад 100 млн. осіб. За офіційною статистикою щороку від хвороб, пов’язаних з курінням, помирає 120 тисяч жителів України. Наша країна є другою країною у світі (після Чилі), де у віці 13-15 років курять більше 30 % юнаків і дівчат. Третина нашого населення у віці 18-25 років є постійними курцями.

Куріння є не лише особистою проблемою кожної людини окремо, але й гострою соціальною проблемою, з якою пов’язане майбутнє всього людства. Передчасній смертності та хворобам в усьому світі, пов’язаних з тютюнопалінням, людство здатне запобігти.

Мета Міжнародного дня відмови від паління – сприяти зниженню поширеності тютюнової залежності, залучити до боротьби проти куріння всіх верств населення, профілактика тютюнопаління та інформування суспільства про згубний вплив тютюну на здоров’я. Широке інформування суспільства про шкідливий і згубний вплив тютюну на курця і оточуючих його людей здатне позитивно вплинути на самосвідомість безлічі курців, свободу від стереотипу про необхідність тютюну в нашому житті.

Тож саме сьогодні в коледжі проведено інформаційно – мотиваційний тренінг на тему: «Не спалюй своє майбутнє».

k1

k2

k3

k4

Життя без тютюну – цю ідею ми мусимо донести до свідомості найбільш розсудливих і відповідальних людей, здатних позитивно впливати на суспільство, формуючи міцний імунітет проти будь-якого одурманення.

День відмови від паління – саме той день, коли необхідно підняти голос на захист здорового способу життя, чистого повітря, звільнення від тютюнового диму.