«Поезія, народжена Майданом», – за такою назвою у читальній залі книгозбірні Волинської обласної бібліотеки для юнацтва відбулася патріотична година зі студентами Технічного коледжу Луцького НТУ, присвячена пам’яті тих, кого після 20-го лютого 2014-го назвали Небесною Сотнею. Кожен з них повстав проти насилля, несправедливості та брутального відношення до своєї країни. Кожен здійснив подвиг – віддав найцінніше – своє життя заради нової держави.

Герої Революції Гідності своїм прикладом показали силу та незламність українського духу. «Не бійтеся, ми безсмертні», – сказав хтось зі сцени Майдану тієї ночі, 19 лютого. Справді, безсмертні, інакше чому лишилися на Майдані, віч-на-віч зі смертю, не тікаючи, а навіть йдучи у наступ. Згадати події Революції Гідності, як все починалося, допомогли уривки з документальних стрічок: «Небесна сотня. Зима, що нас змінила», студії 1+1, «Революція Гідності», спецпроекту каналу ICTV, фільм-реквієм «Небесна Сотня в вирій полетіла», відеоролики, створені працівниками бібліотеки. Звичайно ж, цей спогад був щедро забарвлений поезією та піснями. Поетичні твори  торкнулися теми героїзму та патріотизму, розповіли про біль і рани людей, які живуть на сході України, про дітей, які переживають жахіття війни.

Герої, поза сумнівом, перемогли. Перемогли і смерть, і режим та головне – допомогли повірити, що відвага, патріотизм, енергія, високі устремління та ідеали допоможуть розбудувати власну країну. І сучасна молодь буде тим щасливим поколінням, яке зуміє проявити себе на теренах миру, добра та творчості, бо за це стояв Майдан. Інакше ми просто зрадимо все те, за що вони віддали найдорожче – життя.