Щорічно в республіці Польща проводиться одна з найбільших у Європі відкрита сільськогосподарська виставка AGRO SHOW. 21 – 24 вересня 2018 року в Беднарах, 25 кілометрів від м. Познань відбулася XХ Міжнародна сільськогосподарська виставка AGRO SHOW 2018.

AGRO SHOW 2018 – це 750 компаній, у тому числі понад 120 іноземних учасників з 19 країн світу, 139200 відвідувачів, 139 тис. метрів квадратних виставкового простору та 57 гектарів загальної виставкової площі!

Завдяки співпраці польської фірми P.U.P. AGROMIX Sp. z o.o., Польської торгової палати сільськогосподарських машин та української фірми «Захід-Агро-Техніка» в роботі виставки AGRO SHOW 2018 взяла участь група студентів та викладачів Технічного коледжу Луцького НТУ та Луцького національного технічного університету в складі 40 осіб. Поїздка відбулася завдяки ініціативі та фінансуванню президента фірми «АGROMIX» та водночас керівника організаційного комітету виставки Йозефа Двораковського.

Метою візиту є розвиток міжнародних відносин Технічного коледжу Луцького національного технічного університету з польськими партнерами –  виробниками сільськогосподарської техніки, підвищення рівня кваліфікації студентів та учнів через залучення їх для проходження практики на виробничих базах польських партнерів. Спільна робота спрямовуватиметься на підготовку фахівців, необхідних для ринку праці України і Польщі.

На AGRO SHOW делегація ознайомилася із широким спектром засобів виробництва та послуг для сільського господарства. Виробники та дистриб’ютори сільськогосподарської техніки з усього світу ділилися досвідом, показували свої новинки. Величезні екрани, прапори країн і компаній, шоу-покази техніки в роботі, фотозони, гарна погода, усмішки, діловиті польські аграрії – вражень вдосталь!

Особлива увага приділялася точному землеробству – трактори  та розкидачі мінеральних добрив, системи точного висіву, спеціалізоване  програмне забезпечення забезпечують високу точність в  землеробстві. На великих екранах, розміщених біля техніки виводилася інформація з панелей керування тракторів та комбайнів, яка деталізувала робочі процеси.

Приємно, що на виставці було представлено і українську продукцію, а саме сільськогосподарська техніка «Завод Кобзаренка», «Rosa», «Червона зірка», «Агрокалина» та ін.

Особливий інтерес учасників візиту викликало не лише відвідування виставки, а й найбільш успішні практики впровадження нових технологій сільськогосподарського виробництва, що неабияк актуально для майбутніх українських фахівців, якими стануть наші студенти. За сприянням української компанії «Захід-Агро-Техніка», студенти та викладачі мали змогу побувати на заводі польської компанії Rolmako – виробника сільськогосподарської техніки для обробітку землі. Студенти та викладачі ознайомилися із технологіями виготовлення сільськогосподарської техніки.

Поїздка до Польщі була організована на досить високому рівні, вона носила максимально інформативний та емоційно-насичений характер, була сповнена нових вражень та емоцій. Проте, такий візит не став би можливим і цілком реальним без умілого планування й якісної організації з боку польських та українських координаторів проекту – «АGROMIX» та «Захід-Агро-Техніка», а також злагодженої і стабільної роботи колективу Технічного коледжу Луцького національного технічного університету.

Лариса Гань,
старший майстер Технічного коледжу Луцького НТУ