Нещодавно у Волинській державній обласній універсальній науковій бібліотеці імені Олени Пчілки студенти коледжу групи 11-Мд спеціальності «Менеджмент» долучились до літературного вечора «Жива легенда Полтавщини», що був присвячений 185-річниці від дня пам`яті Івана Котляревського.
«Щиро вдячна колегам за запрошенням та прекрасний захід! Варто зазначити, що програма літературного вечора була одухотворена поетичністю, мелодійністю, сповненістю високих помислів про Котляревського. У репертуарі свята були пісні «Віють вітри, віють буйні» та «Ой я дівчина Полтавка», також інсценізовано фрагменти творів «Енеїда» та «Наталка Полтавка». А вірші та цікаві розповіді про корифея доповнили чудовий сценарій заходу. Задоволена, що студенти не тільки насолодились подією, а й поповнили свої знання з літератури», – Олена Сіжук, викладач української мови та літератури коледжу.
Як зазначила викладачка, український письменник, військовий, класик нової української літератури, громадський діяч Іван Петрович Котляревський зробив найвагоміший внесок у становлення сучасної української літературної мови. В умовах занепаду всіх різновидів староукраїнської писемної мови, поеми «Енеїда», п’єси «Наталка Полтавка» і «Москаль-чарівник», створені на основі живого усного мовлення народу, започаткували новий етап формування літературної мови. Його поема «Енеїда» (датована 1798 роком) стала великим твором загальнонаціонального значення нової української літератури, написаним народною мовою.