Нещодавно у Волинській державній обласній універсальній науковій бібліотеці імені Олени Пчілки студенти коледжу групи 11-Мд спеціальності «Менеджмент» долучились до літературного вечора «Жива легенда Полтавщини», що був присвячений 185-річниці від дня пам`яті Івана Котляревського.
«Щиро вдячна колегам за запрошенням та прекрасний захід! Варто зазначити, що програма літературного вечора була одухотворена поетичністю, мелодійністю, сповненістю високих помислів про Котляревського. У репертуарі свята були пісні «Віють вітри, віють буйні» та «Ой я дівчина Полтавка», також інсценізовано фрагменти творів «Енеїда» та «Наталка Полтавка». А вірші та цікаві розповіді про корифея доповнили чудовий сценарій заходу. Задоволена, що студенти не тільки насолодились подією, а й поповнили свої знання з літератури», – Олена Сіжук, викладач української мови та літератури коледжу.
Як зазначила викладачка, український письменник, військовий, класик нової української літератури, громадський діяч Іван Петрович Котляревський зробив найвагоміший внесок у становлення сучасної української літературної мови. В умовах занепаду всіх різновидів староукраїнської писемної мови, поеми «Енеїда», п’єси «Наталка Полтавка» і «Москаль-чарівник», створені на основі живого усного мовлення народу, започаткували новий етап формування літературної мови. Його поема «Енеїда» (датована 1798 роком) стала великим твором загальнонаціонального значення нової української літератури, написаним народною мовою.

Шановні батьки та вступники!

Запрошуємо на День відкритих дверей, який відбудеться 8 червня об 11 год. за адресою м.Луцьк, вул.Конякіна 5