Символіка коледжу

Герб (логотип) Відокремленого структурного підрозділу «Технічний фаховий коледж Луцького національного технічного університету» є зображенням п’ятикутника, що асоціюється із зіркою, в центрі якого вписані стилізовані перші літери ключових слів назви нашого коледжу – технічний коледж.

Під логотипом вказана повна назва коледжу: Технічний фаховий коледж Луцького національного технічного університету.

П’ятикутна зірка (пентаграма) – символ, який є знаком Безмежжя, а також Бога-спасителя. У Стародавній Греції вона символізувала гармонію неба і землі, а піфагорійці вважали пентаграму математичною досконалістю, оскільки вона приховує в собі золотий перетин (φ = 1,618). В деяких джерелах пентаграма представляє людський мікрокосм, п’ять країв тіла і п’ять його центрів сили, які вона претендує пробудити від сну.

В християнстві пентаграма є нагадуванням про 5 ран Христа, які він отримав при розп’ятті або, в більш витонченому трактуванні, світлове осягнення двох великих містерій віри: Трійці й подвійної природи Христа (Людина Бог). Зірка використовується при оформленні храмів, наприклад, Вифлеємський собор Різдва Христового.

Таким чином, в логотипі коледжу закладено сакральну єдність Бога, гармонії Життя та Безмежжя знань.

Основний колір: #000843. Векторний формат логотипу.

 

Старий герб Технічного коледжу символізував розгорнуту книгу в центрі як зразок основи знань. Зверху Святий Миколай Угодник – покровитель міста Луцька. В основі знака розміщено Національний прапор з Гербом України на передньому плані. Був чинний до 2021 року.